Mažmeninė prekyba keičiasi ir technologijos tobulėja, todėl auga elektroninio prekių stebėjimo – EAS sistemų paklausa. Century Europe bendrovė veikia šios rinkos avangarde, ypač Vokietijoje – pirmaujančioje EAS srityje Europoje. Šiame žiniatinklio pranešime norėčiau aptarti keletą mažmeninės prekybos EAS sistemų galimybių ir iššūkių. Taip pat rašysiu apie EAS potencialą mažinant darbo sąnaudas, kaštus, nuostolių dėl prekių vagysčių jūsų bendrovėje, bei atsargų valdymo gerinimą ir pardavimų didinimą.
Nėra abejonių, kad Electronic Article Surveillance (EAS) rinka auga ir toliau augs ateinančiais metais. Daugelis rinkos stebėtojų netgi numato žymų augimą. Pavyzdžiui, Hexa Research laikotarpiui nuo 2016 iki 2024 numato bendrą metinį augimą apie 3% arba didesnį.
Nuostoliai yra vienas pagrindinių variklių
Vienas pagrindinių šio augimo variklių yra nuostoliai arba išteklių ir pajamų netekimas. Tai vyksta dėl darbuotojų padaromų vagysčių, parduotuvių plėšimų, administracinių klaidų. Šie veiksniai atsiranda dėl prastos inventoriaus vadybos, kainodaros klaidų bei pardavėjų sukčiavimo. Pardavimų nuostoliai plinta visame pasaulyje. 2015 metų statistiniuose tyrimuose Global Retail Theft Barometer publikuojamos šios pagrindinės išvados:
- Pasaulinio pardavimo nuostolių kaštai: apie 125 milijardų eurų kasmet (1,23% mažmeninės prekybos);
- Pagrindinės priežastys: nesąžiningų darbuotojų padaromos vagystės (39%), parduotuvių apiplėšimai (38%). Tai reiškia, veiksmingos prieš vagystes nukreiptos priemonės galėtų sumažinti patiriamus nuostolius apie 75%, taip pat administracinius nuostolius (16%), tiekėjų sukčiavimą (7%);
- Daugiausia vagiamos prekės: avalynė, akumuliatoriai, mobilių įtaisų aksesuarai, vyno ir spiritiniai gėrimai, skutimosi priemonės;
- Penki pagrindiniai nuostolių prevencijos veiksniai: pagerintas duomenų valdymas; nuostolių prevencijos sprendimai, pvz. EAS; programų taikymas, pvz. parduotuvės signatūra; šaltinio žymėjimas (tai sumažina darbo sąnaudas ir užtikrina atitikimą žymėjimo reikalavimams); darbuotojų ankstesnės darbo patirties analizė.
„Efektyvios priemonės prieš vagystes, pavyzdžiui EAS, gali sumažinti pardavimų nuostolius daugiau nei 75%. Pasauliniu mastu mažmeninė prekyba dėl to sutaupytų virš 93 milijardų eurų kasmet”.
Nuostolių prevencija taupo pinigus
Tarp Europos mažmenininkų nuostolių prevencija sulaukia vis daugiau dėmesio, nes tai yra svarbi verslo problema. Didėjant maržų spaudimui vis daugiau mažmenininkų, ypač stambesnių turinčių šimtus parduotuvių, pripažįsta, kad EAS Sistema taupo pinigus. Tačiau, mūsų bendrovės Century Europe turimi skaičiai rodo, kad vos 20% Europos aprangos mažmenininkų (o mada ir apranga yra pagrindinė EAS rinka šiuo metu) tėra įdiegę EAS. Daugiau nei 80% tebedelsia. Ko jie laukia? Pagrindinis mūsų girdimas argumentas prieš EAS įdiegimą – tai neva susiję su didelėmis investicijomis. Tai, be abejo, tiesa. Vidutiniam mažmenininkui turinčiam apie 200 parduotuvių, etikečių sukūrimui, programinės įrangos įdiegimui, matavimo patalpų ir išėjimų įrengimui bei personalo mokymui gali prireikti ir keleto dešimčių milijonų eurų. Pakankamai, kad bet kuris verslininkas susimastytų. Tačiau daugelis šį argumentą naudojančių mažmenininkų nepagalvoja, kad EAS atsipirkimo laikotarpis yra ypatingai mažas. Taip yra todėl, kad EAS sistemos taupo pinigus keletu būdų vienu metu:
- Mažina nuostolius (darbuotojų ir klientų daromų vagysčių);
- Mažina darbo sąnaudas, nes RFID žymes galima skenuoti vienu metu, nebereikia išpakuoti kiekvieno gaminio rankomis atskirai;
- Gerinamas ir automatizuojamas atsargų valdymas, o dėl to padaroma mažiau klaidų, prekyba tampa lankstesnė, daugiau laiko galima skirti klientų aptarnavimui ir pardavimų didinimui.
„Pažangesnė EAS programa, pavyzdžiui mūsų žymiai aiškesnė ir lankstesnė atsargų valdymo RFID sistema, sumažins Jūsų nuostolius, darbo sąnaudas ir padidins pardavimus”.
Atėjo laikas naujoms RFID technologijoms
Kitas vertingas aspektas EAS sistemų naudotojams – greitas technologijos vystymasis. Geriausias pavyzdys tai mūsų aukštos kokybės Century RFID (Radijo dažnių identifikavimo) sistema. Šia technologija gaminius identifikuojame pagal RFID žymę. RFID galima naudoti, pavyzdžiui šiems tikslams:
- Individualių gaminių sekimui gamybos metu;
- Palečių pakrovimo / iškrovimo sekimui tiekimo grandinėje;
- Tikslesniam ir veiksmingesniam atsargų sekimui ir valdymui.
Century RFID sistema sertifikuota ISO 9000 ir ISO 14001, ji teikia įvairią naudą: ją galima sujungti su Jūsų bendrovės Verslo išteklių planavimo (ERP) sistema arba galima panaudoti taip vadinamam pradiniam žymėjimui (source tagging). Pradinis žymėjimas – tai EAS ženklinimo arba fizinių žymų procesas, gaminio gamybos arba pakavimo etape. Tai reiškia, kad Jums kaip mažmenininkui nereikės atlikti jokių apsaugos nuo vagysčių žymėjimo ar perpakavimo veiksmų. Jūsų prekės atvyks paruoštos pateikimui į prekybos salę. Tai taip pat sutaupys Jums laiko ir pinigų. Pradinis žymėjimas lengvina gaminių pasiekiamumą ir personalo paskirstymą, mažina sugadintų prekių kiekius. Toks žymėjimas ne tik padės sekti atskirus gaminius nuo gamyklos iki parduotuvės, žymenyse taip pat yra bei kaupiami kiti duomenys, kuriais pasinaudoję galėtumėte pagerinti savo verslą, pavyzdžiui, žymimos gaminio specifikacijos, transportavimo trukmė ir kita. Atsargų valdymo požiūriu, tai iš tiesų patrauklūs sprendimai, ypač vidutinio dydžio bei stambiems vieno ženklo pardavėjams, kurių apimtys didelės, apyvarta greita, viena arba kelios tiekimo vietos, o sprendimai priimami greitai.
Šaltinis: Century Europe